Техніка

Україна лідирує за кількістю інженерів для роботи з безпілотними технологіями дронів

Україна лідирує за кількістю інженерів для роботи з безпілотними технологіями дронів

На початку вересня Група компаній DroneUA відвідала одну з найпотужніших подій на світовому ринку комерційних дронів – виставку Commercial UAV Expo, що пройшла у США. На заході презентували найсучасніші технології світу, зокрема, безпілотні рішення, програмні продукти та супутнє обладнання для застосування із дронами.

Про це повідомляє пресслужба DroneUA.

Наразі технології розвиваються в напрямку покращення зв’язку та підвищення тривалості польотів. Помітно збільшилась кількість конкурентоспроможних американських і британських виробників на глобальному ринку робототехніки. Окремої уваги варті технології, що стали б у нагоді в Україні.

«Насамперед технології зв’язку — все, що відповідає за зв’язок із дроном. Це супутникові технології та альтернативні варіанти навігації у ситуаціях, коли GPS-зв’язок порушений чи відсутній. До речі, саме у цьому напрямі Україна задає тренди і формує бачення того, як технології можуть розвиватися, тому що на виставці були присутні українські виробники, які ділилися своїми новими продуктами. Щодо нашої місії, то ми постійно шукаємо нові технології і розглядаємо нових постачальників дронів, тому що Україні потрібна настільки велика кількість безпілотного обладнання, що її просто неможливо знайти у світі. Нам потрібні всі дрони світу і на таких виставках, як ця, ми можемо знайти для себе гарні технологічні рішення і провести ключові перемовини щодо гарантування кількості та якості продукції, які може отримати Україна для своїх цілей», – зазначає співзасновник Групи компаній DroneUA Валерій Яковенко.

Виставка Commercial UAV Expo була присвячена виключно комерційному використанню дронів у галузях геодезії, топографії, сільського господарства, телекомунікаціях, відновлюваній енергетиці. У безпековій сфері фахівці представили розробки від декількох українських компаній. Одна з них – це Bavovna AI. На виставці стало відомо, що вони увійшли до акселераційної програми міністерства оборони США.

Загалом на світовій арені увага до українських інженерів надвелика. І їхні рішення будуть повсюдно застосовуватися. Головний тренд сьогодні – штучний інтелект, що дозволяє дрону мати власну навігацію. Напрацювання вітчизняних розробників дають можливість створювати системи автопілотування, що працюють без впливу зовнішніх елементів навігації.

Сьогодні на глобальному ринку дронів Україна лідирує за кількістю обладнання та числом інженерів, котрі використовують це обладнання саме у галузі робототехніки та дронів.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що Україна стала лідером впровадження безпілотних рішень XAG на ринку Європи.