Техніка

У ФГ «Назарівське» 5-метровий DEFT працює із трактором Т-150

У ФГ «Назарівське» 5-метровий DEFT працює із трактором Т-150

Існують різні модифікації дискаторів DEFT від виробника Agrokalina — із робочою шириною від 1,8 до 6 м, із різними варіантами виконання — навісні та причіпні, з різними системами додаткового обладнання.

Про це йдеться у матеріалі журналу The Ukrainian Farmer.

Так, керівник ФГ «Назарівське» Юрій Назаренко з Лубенського району Полтавщини обрав 5-метровий причіпний агрегат на квадратній стійці з СТС котком. Основне призначення дискаторів DEFT — якісне лущення стерні та передпосівний обробіток. Модель може працювати на глибину до 14 см.

У ФГ «Назарівське» 5-метровий DEFT працює із трактором Т-150, а витрата пального — в межах 8 л/га. Як основні робочі органи виступають 560-міліметрові агресивні диски Super Sharp, що можуть встановлюватися як на демпферах, так і на пружинних стійках. З досвіду Юрія Назаренка, для роботи на найважчих ґрунтах краще обирати другий варіант. Стійки створюють вібрацію й ударний ефект на твердих ґрунтах, що забезпечує проникнення в сухий ґрунт і відмінне розпушування. Крім того, ця система дозволяє безпечно відводити диск у бік у разі удару по каменю. Ця проста і надійна система — без жодних шарнірних з’єднань і зайвих точок змащування.

«Особливо добре наш DEFT показує себе на обробітку поля, де вирощували кукурудзу. Ми проходимо цим дискатором стерню кукурудзи відразу після збирання й ще один раз — навесні. Цих двох проходів цілком досить, щоб якісно подрібнити тверді та пружні корені й стебла цієї культури та підготувати поле під сівбу. Також, залежно від потреби, ми робимо глибоке розпушування, застосовуючи глибокорозпушувач Agrokalina. Це дає змогу і вологу зберегти, і подрібнити й змішати пожнивні рештки з ґрунтом, створити хороші умови для проростання насіння», — розповідає аграрій.

Агрегат має потужну раму, надійні підшипникові вузли й робочі органи з феноменальним робочим ресурсом.

«За увесь час експлуатації ми зробили цим дискатором уже понад 4000 гектарів, і тільки після цього постала потреба міняти робочі органи. З одного боку, у нас — чорноземи, які не так стирають метал, як, скажімо, пісок. Але, з іншого — навантаження на агрегат були часом дуже високі, і механізатори не вірили, що по такій суші можна щось зробити. Однак DEFT нас жодного разу не підвів. Я рекомендую цю модель усім українським аграріям, — резюмує Назаренко.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що дискатор DEFT має оптимальне співвідношення «ціна – якість».