Техніка

Єдиним раціональним напрямом економії ресурсів є точне землеробство, – думка

Єдиним раціональним напрямом економії ресурсів є точне землеробство, – думка

Єдиним раціональним напрямом економії ресурсів є тільки точне землеробство – заощадження 3-5% посівного матеріалу завдяки вимкненню секцій, раціональніше використання пестицидів, а також точна робота з міндобривами.

Таку думку висловив заступник директора ПП «Золота нива» Роман Шнуровський у журналі The Ukrainian Farmer.

«Ми придбали новий розкидач гранульованих добрив, спеціально призначений для роботи за технологіями точного землеробства. За нашими розрахунками його застосування дасть змогу заощаджувати 5-7% міндобрив завдяки точній роботі на клинах, і ще певний обсяг – внаслідок диференційованого внесення», – зазначив Роман Шнуровський.

Для цього сільгосппідприємство замовляє в надійних лабораторій точні аналізи ґрунту, щоб розуміти, скільки діючої речовини вносити та у якій пропорції. Утім, доводиться заощаджувати на фактичних обсягах унесення мінеральних добрив.

«Скажімо, за інтенсивною технологією під цукрові буряки потрібно внести майже тонну різних добрив. Ми не можемо собі цього дозволити, беручи до уваги жахливо високі ціни, а поготів ті, що були торік. Проте, гадаю, точно внесемо не менш як 300 кг/га якогось NPK – це ж цукрові буряки. Тому я дотримуюся тієї стратегії, що треба діяти за ситуацією», – додав аграрій.

Нагадаємо, рентабельність сільського господарства, попри кращий урожай, значно погіршилась.