Техніка

Коток культиватора має відповідати ґрунтовим умовам

У роботі культиватора важливим є правильний вибір робочих органів. Він має залежати від виду операції та ґрунтово-кліматичних умов поля.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Для поверхневого обробітку краще використати гладкі диски. Вони забезпечать найкращий контроль заглиблення та якісно підріжуть бур’яни. Гарну роботу з рештками забезпечать диски з невеликими вирізами. А хвилясті диски добре спрацюють в умовах дефіциту вологи», – зазначають у статті.

Для глибокого обробітку лаповим агрегатом краще скористатися лапами завширшки близько 40 мм. Для перемішування ґрунту й рослинних решток варто взяти ширші робочі органи, наприклад, долотоподібні або стрілчасті лапи. Слід уникати комбінації різних типів лап на одному культиваторі, бо вони працюватимуть на різній глибині й оброблятимуть поле нерівномірно.

Разом з тим обробіток має забезпечити відсутність ущільнення або ерозії ґрунту, сприяти добрій інфільтрації води, руйнуванню соломи та аерації ґрунту. Усе це забезпечить правильний вибір котка.

«Важкий коток із меншою площею контакту придатний для важких ґрунтів із наявністю грудок. Гумовий кільцевий коток із ширшою контактною зоною забезпечить рівномірне ущільнення на легких ґрунтах», – відзначають у публікації.

Нагадаємо, сучасні культиватори для міжрядь здатні відрізняти культурні рослини від бур’янів. Раніше повідомлялося, лаповий культиватор слід обирати відповідно до культури та типу ґрунту.