Техніка
Головне:
Техніка

Зі знищенням бур’янів впораються лаповий і дисковий агрегати

Передпосівна культивація добре бореться з бур’янами. Зокрема, з цим завданням впораються лаповий і дисковий агрегати. Втім, важливо, щоб вся ширина захвату повністю перекривалася робочими органами.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Продавці не завжди коректно розповідають, який відсоток ширини захвату лишається необробленим за встановлення різних робочих органів. Також часто зношені робочі органи зменшуються в розмірах, що призводить до скорочення ширини захвату кожної лапи, зокрема, це стосується дискового агрегату», – зазначають у статті.

На деяких моделях є налаштування дискових батарей — їх зміщують вбік відповідно до зношення дисків, і таким чином підтримується потрібний рівень якості.

Також під час передпосівної культивації варто врахувати кількість решток у верхньому шарі ґрунту. Якщо їх надто багато, то лапові культиватори забиваються, а їх очищення забирає час і сівба може початися невчасно.

«У таких випадках потрібно враховувати культуру-попередник, кількість решток (урожайність незернової частини), а також вологість ґрунту, і відповідно до цього встановлювати найбільш придатні робочі органи», – радить видання.

Нагадаємо, дисковий агрегат варто обирати відповідно до рельєфу поля. Раніше повідомлялося, як провести передпосівну культивацію, щоб зберегти ґрунтову вологу.

Журнали