Техніка

Роторні комбайни продуктивніші, але й витрачають більше пального, - досвід

Роторні комбайни продуктивніші, але й витрачають більше пального, - досвід

До 2013 року ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «ПАЕК» експлуатувало комбайни різних виробників — європейських і американських. Проте у якийсь момент було ухвалено раціональне рішення — розпочати роботу з New Holland.

Про це AgroTimes розповів головний інженер підприємства Ярослав Огійєвич.

Тоді у підприємстві придбали перших вісім комбайнів, частина з яких і досі працює у компанії. Досвід роботи з цією технікою показав, що за всіма показниками ці машини нічим не гірші за інші бренди, проте ціна виявляється саме тим чинником, що суттєво впливає на загальну економіку збирання.

Побачивши тільки позитив від роботи комбайнів New Holland, аграрії й далі оновлювали власний парк техніки саме цими машинами. На сьогодні тут працюють близько 20 машин цього виробника, з яких близько 70% — це клавішні машини серії CX, інші — роторні моделі CR.

«Не можу сказати, що ми розділяємо роторні й клавішні машини залежно від культури — усі працюють там, де це потрібно на тепер. Різниці у якості роботи не видно, хоча певні розбіжності все ж є. Роторні машини продуктивніші, але й витрати пального на гектар показують більші. Роки експлуатації показали, що комбайни New Holland є досить витривалими, демонструють високу якість роботи (чистоту зерна і мінімум втрат) і хорошу продуктивність за малих витрат пального (9–14 л/га — залежить від умов). До того ж кілька машин у нас працюють вже 10-й сезон, і це за навантаження 2000 га на рік! Ось що робить хороше обслуговування і вчасна заміна зношених деталей», – каже Огійєвич.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що протягом дня комбайни New Holland встигають обмолочувати по 35–40 га.