Техніка

Назвали оптимальне рішення, що дозволяє уникнути перебоїв з опаленням

У зв’язку з обстрілами енергетичної інфраструктури України питання стабільного енергозабезпечення аграрних господарств набуло ще більшої актуальності. Відтак, кожне підприємство має подбати про створення умов для безперервного виробництва.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Зникнення світла на кілька днів може спричинити серйозний управлінський колапс. Адже це – робота телефонів, інтернету, тобто зв’язку, це елементарна робота з документами і, зрештою, можливість здійснення якихось ремонтів техніки, робота сигналізації тощо. Якщо ж ми говоримо про приготування кормів для тварин, функціонування холодильників для овочів, фруктів, роботу автоматизованої сушарки, то наслідки зникнення світла можуть бути просто катастрофічними для господарства», – зауважує видання.

Напередодні зими актуально почати з опалення.

Сучасний газовий котел вимагає одразу двох джерел енергії: природного газу та електрики. Автоматизація газових котлів дає змогу відчутно менше використовувати природного газу, проте відчутно підвищує ризики в разі зникнення електроживлення.

«Тому, якщо ми опалюємо газом контору господарства чи якісь інші приміщення тільки епізодично, то краще таки мати енергонезалежний котел, нехай і застарілої конструкції. До речі, він буде і значно надійнішим у роботі завдяки відсутності електроніки. Утім, щодо опалення краще не покладатися тільки на природний газ. Оптимальне рішення – це простенький твердопаливний котел, яким можна підтримувати комфортну температуру як у конторі, так і десь у гаражі, де працівники взимку готують техніку до наступного сезону», – радить видання.

Нагадаємо, на заводі «Добродія» запустили виробництво пелет.

Раніше ми повідомляли, у полуничній теплиці сонячне опалення зекономить половину газу.