Техніка

Intelli-Cruise контролює кількість зрізаної маси і самостійно регулює швидкість руху

Intelli-Cruise контролює кількість зрізаної маси і самостійно регулює швидкість руху

Головною особливістю решітного стану всіх комбайнів New Holland є наявність додаткового решета попереднього очищення, яке дає відчутну перевагу у відокремленні смітної домішки. Саме завдяки цій особливості системи очищення комбайна СХ славляться неперевершеною чистотою зерна у бункері.

Про це йдеться у матеріалі журналу The Ukrainian Farmer.

У New Holland не забули й про автоматизацію процесів. Сучасний СХ8.80 уже в базовій комплектації має такі автоматизовані системи, як Opti-Speed та Opti-Fan, що автоматично змінюють, відповідно, частоту руху клавіш соломотряса та потік повітря від вентилятора, залежно від повздовжнього кута нахилу комбайна.

Функція Intelli-Cruise контролює кількість зрізаної маси, яка надходить до комбайна, та навантаження на двигун і самостійно регулює швидкість руху. З тим ураховується рівень втрат за клавішами, решетами та кількість маси в системі домолоту.

«Першим сучасним комбайном у нас був New Holland CX6.90. Ми купили його не новим, але все одно він відпрацював п’ять років, і за цей час особливих питань з експлуатації не виникало. Такий позитивний досвід підштовхнув нас придбати нову модель New Holland CX8.80. Цей комбайн працює у нас третій сезон, за цей час замінили один підшипник на колосовому елеваторі й ланцюг — на зерновому. Ми вирощуємо пшеницю, ячмінь, кукурудзу і соняшник, з усіма цими культурами комбайн працює без зауважень. У роботі машина в середньому витрачає 12 л пального на гектар. Однак цей показник може суттєво змінюватись від урожайності, типу культури й інших чинників. Протягом дня вдається збирати в середньому 40 га зернових, соняшнику — 50 га, кукурудзи — близько 30 га. Комп’ютер показує всі основної параметри, а раптом щось не так — одразу сигналізує оператору. Наприклад, коли механізатори хочуть молотити трохи швидше і перевищують рекомендовану швидкість, збільшуються втрати. Датчики фіксують ці втрати, і комп’ютер одразу видає рекомендацію — знизити швидкість. Окремо хочу сказати про чистоту зерна: раніше ми завжди чистили зерно, що надходило з поля, але після того, як купили цей комбайн, побачили, що зерно не потребує очищення. І вже два сезони ЗАВом не користуємось», – розповів керівник ФГ «Солві» Віктор Сологуб.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що CR10.90 отримав золоту медаль на Agritechnica Innovation Awards 2023.