Техніка

Agritechnica-2023: оголошено переможців концепції DLG-Agrifuture

Agritechnica-2023: оголошено переможців концепції DLG-Agrifuture

DLG (Німецьке сільськогосподарське товариство) обрало переможців своєї інноваційної програми DLG-Agrifuture, що відзначає новаторські досягнення та бачення майбутнього в сільськогосподарських технологіях. З 10 кандидатів було визнчено п’ять концепцій-переможців шляхом онлайн-голосування національними та міжнародними експертами. Церемонія нагородження відбудеться 14 листопада о 12:00 на стенді DLG у залі 24 (стенд A06) в рамках виставки Agritechnica-2023 у Ганновері.  

«З нагородою DLG-Agrifuture Concept Winner DLG активно підтримує перспективні ідеї, які вказують шлях до глобального рослинництва майбутнього з часовим діапазоном від п’яти до десяти років. Таким чином, було досліджено середньострокову перспективу, технічні можливості та виділено концепції з найбільш реалістичними шансами на втілення», — сказав Флоріан Шиллер, керівник проекту цифрового сільського господарства DLG, Міжнародний центр рослинництва DLG.

Переможці концепції DLG-Agrifuture 2023:

Dual.Volt.24M від компанії crop.zone GmbH у співпраці з John Deere Walldorf GmbH & Co. KG використовує електрогібридну гербіцидну технологію для обробки посівів без неселективних гербіцидів. Це поєднання з системою розпилення та стрічкового розпилення для стабільно високої ефективності. Робоча ширина 24 метри та адаптивні аплікатори забезпечують десикацію, боротьбу з міжряддям і бур’янами, а також обробку міжрядь під керуванням камери, яка гнучко адаптується до різних міжрядь і розмірів рослин.

Fendt E-Vario від Fendt AGCO GmbH представляє просапну машину, оптимізовану для комбінування з електричним трактором. Прополювач містить модулі з електричним приводом, які оптимізують споживання електроенергії. Модульна установка забезпечує легку адаптацію до різноманітних умов ведення господарства та культур. Виявлення рослин і бур’янів на основі ШІ та дві камери для моніторингу процесу створюють основу для повної автономності.

AgTech CoPilot, розроблена Кільським університетом прикладних наук (факультет сільського господарства) – інтелектуальна архітектура для гібридної сільськогосподарської техніки, є новою системою, яка об’єднує трактори, дрони та роботів у спільну мережу. Це втілення точного землеробства, що забезпечує ефективне та стійке сільське господарство. Інновація полягає в здатності системи забезпечити безперебійну взаємодію між цими технологіями, оптимізуючи їх використання.

Концепція багатокультурного вирощування з системою рослинництва NEXAT – у мультикультурі на одному полі одночасно вирощують кілька видів рослин. Комбінують різні рослини з різним часом вирощування та збору врожаю. Цей метод дає низку переваг у вирощуванні сільськогосподарських культур.

Концепція ISO FARM RESEARCH (IFR) від AMAZONEN-WERKE H. DREYER SE & Co. KG у співпраці з AgDoIT GmbH i.G. (9/C30) і EXAgT GmbH (25/B14) — це нова та інноваційна цифрова система для автоматизації та посилення досліджень на фермі на основі стандарту ISOBUS. Завдяки цій новій технології планування та встановлення нових експериментів і вимірювальних випробувань стане зручнішим і безпечнішим, щоб у сільськогосподарській практиці можна було зібрати більше знань та ідей.