Овочі-Ягоди-Сад

З меншою кількістю пестицидів збільшилася урожайність кавунів

З меншою кількістю пестицидів збільшилася урожайність кавунів

Кавуни, вирощені за технологією Integrated Pest Management (IPM) мали більш ніж вдвічі більше відвідувань запилювачів і дали на 26% вищі врожаї, ніж традиційно вирощені кавуни, оброблені запланованим застосуванням пестицидів у штатах Середнього Заходу США.

Про це йдеться в дослідженні вчених Університету Пердью (штат Індіана, США).

Чотирирічні випробування були проведені на полях Індіани, великого штату, де виробляють кавуни, та інших штатів Середнього Заходу. Порівнювали вплив інтегрованої боротьби зі шкідниками (IPM) та традиційної боротьби зі шкідниками на популяції та врожайність бджіл.

Система IPM покладалася на щотижневе дослідження шкідників з подальшим застосуванням пестицидів лише тоді, коли шкідники досягали заздалегідь визначених порогових рівнів економічного збитку. Нижче цих рівнів пестициди не застосовувалися. Звичайна боротьба з шкідниками передбачала регулярне дострокове застосування пестицидів, незалежно від інтенсивності шкідників.

Зведення до мінімуму застосування пестицидів мало вимірний вплив на біорізноманіття видів, які не є шкідниками. Природних ворогів, у тому числі ос і сонечок, збільшується на полях з низьким вмістом пестицидів, і майже напевно вони пов’язані з підтриманням низьких рівнів шкідників. Помітно збільшилася кількість бджіл та відвідування ними квітів на полях IPM.

Відвідування медоносних бджіл із колоній у досить безпосередній близькості від кавунових полів були подібними, але спостерігалося помітне збільшення відвідувань місцевих диких бджіл. Незважаючи на те, що для того, щоб дістатися до квітів кавуна, їм довелося пройти щонайменше 100 футів, дикі запилювачі становили 80% відвідувань квітів, тоді як медоносні бджоли були лише 20%, хоча їхні колонії були розміщені в декількох футах від кавунового поля.

Шкідники рідко досягали порогових рівнів, а кількість застосувань пестицидів була на 95% меншою на полях IPM, ніж на звичайних полях (97 проти 4 обробок)

Урожайність кавунів була на 26% вище на полях IPM, ніж на звичайних полях.

Читайте також: Ізраїльський гібрид кавунів споживає на 30% менше води та добрив