Овочі-Ягоди-Сад

Баштани з меншим застосуванням пестицидів дали більший урожай

Баштани з меншим застосуванням пестицидів дали більший урожай

Кавуни, вирощені з меншим застосуванням пестицидів, мали більш ніж удвічі більше відвідувань запилювачів і дали вищі врожаї, ніж кавуни, вирощені звичайним способом, оброблених пестицидами в штатах Середнього Заходу США.

Про це повідомляє Cabi.org.

Чотирирічні випробування вчених Університету Пердью (США) проводилися на полях Індіани, штату, який є основним виробником кавунів, та інших штатів Середнього Заходу, порівнюючи вплив інтегрованої боротьби зі шкідниками (IPM) і традиційної боротьби зі шкідниками на популяцію бджіл і врожайність. 

Система IPM покладалася на щотижневе обстеження шкідників з наступним застосуванням пестицидів лише тоді, коли шкідники досягали заздалегідь визначених порогових рівнів економічної шкоди. Нижче цих рівнів пестициди не застосовувалися. Традиційна боротьба зі шкідниками передбачала регулярне застосування пестицидів, незалежно від інтенсивності шкідників.

На польових дослідних майданчиках вирощували кукурудзу, яка запилюється вітром, і кавун, який запилюється комахами, щоб відтворити справжню сільськогосподарську екосистему в Індіані, де кавуни часто вирощують посеред кукурудзяних полів. Кожна ділянка мала пару полів площею 15 акрів, одне з необробленим насінням і використанням IPM, а інше з використанням обробленого пестицидами насіння та звичайних методів боротьби зі шкідниками, включаючи регулярне обприскування інсектицидами. Під час дослідження посіви змінювали в сівозміні, а також досліджували вплив різних типів ґрунту та умов навколишнього середовища в різних місцях.

Зведення до мінімуму застосування пестицидів мало вимірний вплив на біорізноманіття нешкідників. Природні вороги, включно з осами та сонечками, збільшилися на полях із низьким вмістом пестицидів, і майже напевно були пов’язані з підтримкою низького рівня шкідників. Було помітне збільшення бджолозапилювачів і відвідування бджолами квітів на полях IPM. Відвідування медоносних бджіл із колоній, розташованих досить близько до кавунових полів, було подібним, але спостерігалося помітне збільшення відвідувань місцевих диких бджіл. Незважаючи на те, що доводиться пройти щонайменше 100 футів, щоб дістатися до квітів кавуна, дикі запилювачі становлять 80% відвідувань квітів, тоді як медоносні бджоли – лише 20%, навіть якщо їхні колонії розташовані в межах кількох футів від кавунового поля.

Шкідники рідко досягали порогових рівнів, а кількість застосувань пестицидів була на 95% меншою на полях IPM, ніж на звичайних полях (4 проти 97 обробок).

Урожайність кавунів була на 26% вищою на полях з IPM, ніж на звичайних полях. Урожайність кукурудзи показала тенденцію до зростання на полях з IPM, але не було статистичної різниці між врожайністю на полях з IPM та звичайними полями.

Читайте також: Прикарпатські кавуни збиратимуть до заморозків