Овочі-Ягоди-Сад

Як підщепу черешні підбирають до ґрунту

Як підщепу черешні підбирають до ґрунту

Слабка підщепа черешні на легкому ґрунті може призвести до завмирання дерев.

Про це йдеться у публікації в журналі «Садівництво по-українськи».  

Зазначається, що сьогодні садівники переважно хочуть мати черешні такого самого розміру, як сучасні яблуні, тому що прагнуть обслуговувати сад і збирати врожай без драбин, складного обладнання. 

На відміну від яблуні у черешні вибір невеликий. 

«Найчастіше трапляються старі сади з підщепою F12/1, і це великі дерева, – йдеться у статті. – Підщепа Кримська — середня, але вона також належить до великих дерев. Сьогодні дуже популярна альтернатива великим деревам — німецькі підщепи Gizela 5 і 6. П’ятірка — трошки слабша, шістка — сильніша. Якщо ґрунт занадто слабкий, п’ятірка може не спрацювати. Виробники кажуть, що на піщаному ґрунті п’ята Gizela себе не виправдала — дерева завмирали, відмирали. У такому разі краще брати Gizela 6. Weiroot — також дуже сильна підщепа, на 50% це підщепа Вишня пташина. Це та форма, яка може вас задовольнити, але вона менш стійка за Gizela. Утім, більшість садів на заході Європи орієнтуються на ці дві німецькі підщепи».

Підсумовується, що врешті-решт найчастіше виробники орієнтуються на те, що пропонують розсадники, тому Gizela найпопулярніша в інтенсивному садівництві.

Читайте також: Для черешні важливі ґрунти та підґрунтя