Овочі-Ягоди-Сад

Український виноград почав атакувати мармуровий клоп

Український виноград почав атакувати мармуровий клоп

Карантинний шкідник Коричневий мармуровий клоп Halyomorpha halys у

2020 році зареєстрований на виноградниках півдня України. При цьому масово спостерігається пошкодження ягід винограду у вигляді білої округлої плями з темною точкою усередині (місце проколу), під шкіркою утворюється суха ватоподібна тканина, що характерно типу ушкодження клопами. 

Про це повідомляє журнал «Садівницвто по-українськи».  

«Смак пошкоджених ягід погіршується, вони не розвиваються і не достигають, поверхня стає горбистою, в місцях проколу розвиваються різні види гнилі, – зазначають Людмила Баранець з Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» та Василь Чебан, менеджер  компанії «Сингента». –  Унаслідок маршрутних візуальних обстежень було виявлено та ідентифіковано імаго карантинного шкідника коричнево-мармурового клопа». 

Автори статті зазначають, що від 2017 року цей шкідник почав масово поширюватися територією України, особливо у південних регіонах, де погодно-кліматичні умови є сприятливими для акліматизації. «Отже, ризик подальшого поширення шкідника у південному регіоні дуже великий, а через відсутність природних ворогів чисельність його буде дуже стрімко зростати», – прогнозують Людмила Баранець та Василь Чебан.

Читайте також:Коричнево-мармуровий клоп пошкодив до 10% яблук у господарствах Херсонщини та Дніпропетровщини