Овочі-Ягоди-Сад

У Литві придумали, як подвоїти врожай зелені з квадратного метра

У Литві придумали, як подвоїти врожай зелені з квадратного метра

Литовська компанія Freya Cultivation Systems продемонструвала технологію вирощування зелені на нахилених поверхнях за допомогою ультразвукового зрошення AeroFrame. Вона дозволяє подвоїти густоту рослин на квадратний метр теплиці. Це значно знижує витрати на опалення.

При це повідомляє HortiDaily.

AeroFrame, що складається з поверхонь з рослинами, нахилених під кутом 60 градусів, що збільшує кількість рослин на 200%. Живлення та зрошення рослин відбувається завдяки ультразвуковій системі аєропоніки. 

«Нашим енергоспоживаючим електронним форсункам не потрібен тиск для виробництва аерозолю, а це означає, що немає ризику засмічення, а також використання насосів високого тиску. Тепер можлива повна рециркуляція без будь-якої фільтрації». Використовуючи 10-хвилинні інтервали для живлення коренів необхідними поживними речовинами, зрошувальний робот має 50-метрове охоплення», – пояснив Лукас Бартусевічус, співзасновник Freya Cultivation Systems.

Обладнання Freya можна легко з’єднати з іншими компонентами теплиці. Датчики та 360-градусні камери на мобільному зрошувальному роботі дозволяють команді отримати уявлення про ризосферу рослин, щоб зрозуміти здоров’я та розвиток рослин, а також керувати інтенсивністю зрошення на основі даних у реальному часі та отриманої швидкості фотосинтезу.

Під час випробувань команда змогла виробляти 90,4 кг листової зелені на м2 на рік і виявила, що при використанні аеропоніки трапляється менше випадків захворювань і зараження.

«Ми впевнені, що завдяки адаптованій автоматизації та освітленню AeroFrame вироблятиме понад 120 кг зелені на м2 на рік. Крім продуктивності, ми хочемо вивчити вплив подвоєння рослин на постійні витрати. Наприклад, опалення та охолодження є в основному пов’язані із загальною площею теплиці. Подвоївши кількість рослин на зазначену площу, ми очікуємо різкого зниження комунальних послуг та інших витрат на одну рослину. Це означає, що показник EBITDA на одну рослину кращий, ніж раніше», – зазначив Лукас Бартусевічус.

Читайте також: Нідерландські тепличники найбільше заробляють на продажі електроенергії