Овочі-Ягоди-Сад

Невчасне підв’язування вертикальних лоз виноградного куща сповільнить його розвиток

Невчасне підв’язування вертикальних лоз виноградного куща сповільнить його розвиток

Для гарного врожаю виноградного куща важливо забезпечити формування його скелетної частини в майбутньому, дотримуючись правил.

Про це зазначив Андрій Штірбу, завідуювач відділу виноградарства «Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» у ході вебінару «Формування виноградного куща».

За його словами, коли виноград уже посаджений на основне місце, головне завдання садівника в перший рік – створити умови для інтенсивного росту лози до першого ярусу дроту шпалери.

«Це можна зробити за допомогою підв’язування зелених пагонів до приштамбової підпори (що попередньо встановлюється) 2-3 рази за вегетацію та ведення їх у вертикальному положенні» – зазначає фахівець.

Разом з тим, він зауважує, що на цьому етапі важливо врахувати біологічну особливість винограду, що володіє яскраво вираженою продовгуватою полярністю.  

«Якщо верхівка зеленого пагону розташована горизонтально або похило, то найвищі літні бруньки починають розвиватися у пасинкові пагони (другого ряду), а ріст основного пагону затримується. Так, якщо вчасно не підв’язувати вертикальні лози в перші роки посадки, то почнуть розвиватися бічні лози, що продовжить процес формування куща» – додає Андрій Штірбу.

Також в перші роки вегетації варто видаляти всі суцвіття, які розвиваються на молодих виноградних кущах.                                                                                                                                     

Читайте також: Столовий виноград краще вирощувати на арочних шпалерах.