Овочі-Ягоди-Сад

Найкоротший шлях виходу з енергетичної кризи – заощадження, – експерт

Найкоротший шлях виходу з енергетичної кризи – заощадження, – експерт

Найкоротший шлях виходу з кризи високих цін на енергію – заощадження, вважає 

Корнеліс Блок, професор аналізу енергетичних систем Делфтського технічного університету (Нідерланди).

Про це повідомляє Groeten & Fruit.

За словами дослідника, постачання електроенергії досить диверсифіковане. В Нідерландах процвітає вітрова енергетика, встановлюються сонячні панелі. Використання геотермального тепла дозволяє економити енергію.

На ринку газу дуже багато невизначеності, тому це ніколи не є хорошою основою для інвестування. А використання геотермальної енергії добре підходить для тепличного господарства.

«В останні роки ми в основному імпортували газ з Росії, Норвегії та Алжиру. Ми хочемо позбутися Росії, і це правильно. Я сподіваюся, що це не триватиме вічно, і що ми зможемо знову знизити, коли співвідношення нормалізуються. Але наразі ми можемо отримувати додатковий газ, який нам потрібен, лише з-за кордону, з-за меж Європи, – зауважив Корнеліс Блок. – Ми можемо отримати вугілля з будь-якого місця; є величезні запаси в Колумбії та Австралії. Але ми хочемо позбутися вугілля. Також доведеться використовувати біогаз. Це небагато, але кожна дрібниця допомагає. Протягом наступних 10 років ми значно розширимо сонячну та вітрову енергію. Після 2030 року нам знадобиться значно більше електроенергії для теплових насосів і електрокарів. Атомна енергетика також з’явиться в картині, але це станеться не раніше 2035 року. Тому важливо зараз будувати плани щодо цього, і Кабмін це теж робить».

Читайте також: Витрати бельгійських фруктосховищ зростуть до 6 разів