Овочі-Ягоди-Сад

На виноградниках півдня не вистачає вологи

На виноградниках півдня не вистачає вологи

Вчені Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова», що в селищі Таїрове на Одещині констатують, що запаси продуктивної вологи в метровому верхньому шарі ґрунту нижче середніх багаторічних значень і рекомендують проводити заходи мінімізації випаровування води.

Про це повідомляється на сторінці установи у Фейсбук.

У довідці про стан виноградних насаджень зазначають, що станом на 1 квітня виноградні кущі в умовах Півдня України перебувають у фазі сокоруху. На окремих сортах, переважно раннього строку достигання ягід, спостерігається набубнявіння зимуючих вічок.

 Більшість спеціалізованих господарств закінчили обрізування кущів і згрібання лози, приступили до ремонту шпалер та «сухого» підв’язування рукавів і плодових пагонів.

«За результатами визначення польової вологості ґрунту на кінець березня необхідно зазначити, що запаси продуктивної вологи в 1 метрі шару чорнозему південному важко суглинковому дорівнює 63 мм, що нижче середніх багаторічних значень. Вологість ґрунту в шарі 0-60 см на рівні 70-77%НВ, на глибині від 60 до 100 см – 60-67%НВ. На поточну фазу розвитку винограду оптимум вологості ґрунту вважається в межах 100-80% НВ», – зауважують дослідники Інституту Таїрова.

Вони радять, що обробіток ґрунту повинен бути направлений на мінімальне випаровування води. 

«У першій-другій декаді квітня передбачити застосування відповідних гербіцидів на стадії інтенсивного росту бур’янів; у другій-третій декаді квітня – першу культивацію на глибину 6-8 см з одночасним боронуванням. На молодих виноградниках замість внесення гербіцидів слід проводити ручне розпушування ґрунту в рядах», – рекомендують вчені.

Читайте також: Абсорбенти дозволяють економити до 50% добрив