Овочі-Ягоди-Сад

Морква стрілкується через генетичну схильність до цього та стреси

Щоб морква не стрілкуватися, слід обирати сорт або гібрид, що не має генетичної схильності до цього, не допускати стресу, спровокованого приморозками, розповів Віктор Руденко, продакт-менеджер компанії «Владам-Юг», агроном із практичним досвідом вирощування моркви.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Передусім овочівникові треба з’ясувати, чи не посіяв він сорт або гібрид, генетично схильний до стрілкування, – сказав Віктор Руденко. – Далі проаналізувати, чи не перенесла морква стрес, наприклад, через різкі перепади температури. Таке часто відбувається з підзимовими посівами, коли температура істотно коливається в холодну пору року, або з посівами раннього терміну, які потрапили під приморозки. Рослина отримує сигнал небезпеки й вкладає всі сили в продовження роду».

За словами агронома, стрілкування починається після появи в рослини 6–7-го справжнього листка, і з цим уже нічого не вдієш. 

«Зазвичай квітконоси формуються у 1% посівів, хоча здається, що все поле вкрите білими парасольками, – заспокоїв він. – На врожайність це істотно не впливає, але здеревілі стебла за комбайнового збирання можуть пошкодити обжимні валки. Бувають і винятки. Пам’ятаю випадок, коли в однієї з компаній застрілкувалося до 90% підзимової моркви. Тоді господарям довелося пересівати все поле».

Читайте також: Морква на пучкову продукцію