Овочі-Ягоди-Сад

Механічне прорідження покращить плодову стіну яблунь

Механічне прорідження покращить плодову стіну яблунь

Механічне обрізування можна комбінувати з іншими механічними прийомами – наприклад, проріджуванням, та підрізанням коріння.

Про це на форумі «Інтенсивний сад. Виклики сьогодення» розповіла Анна Сахончик, консультантка з вирощування яблуні та груші та засновниця ФГ «Горизонт» (Чернівецька область).

«Якщо ріст сильний, підрізуйте коріння з однієї сторони під прямим кутом на відстані 60 см від штамбу якомога глибше, – порадила вона. – Якщо ріст дуже сильний, то можливе підрізування з обох сторін: з однієї – під прямим кутом, 60 см від штамбу, з іншої — під гострим, 40 см від штамбу. Механічна обрізка до збору врожаю проводиться тільки при наявності зрошення в саду. Якщо його немає, підрізуйте коріння тільки після збирання».

Машина для проріджування буде чудово працювати там, де є плодова стіна, наголошує Сахончик. У Чернівецькій області є господарства, які це вже успішно роблять. Проте, якщо у саду стандартне веретено із скелетними гілками, такий агрегат не буде оптимально працювати.

«Механічну обрізку можна дуже легко комбінувати з літньою обрізкою і механічною дефоліацією. Це ще один крок, який значно покращить якість, та підвищить вихід першого сорту, особливо, для таких сортів як Фуджі, Джонаголд, які гірше забарвлюються», – розповіла експертка.

Читайте також: Механічне обрізування саду економить до 50% людиногодин