Овочі-Ягоди-Сад

Механічне обрізування найбільше підходить великоплідним сортам яблук

Механічне обрізування найбільше підходить великоплідним сортам яблук

Механічне обрізування на крупноплідних сортах яблук практично не потребує ручного доопрацювання.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповіла Анна Сахончик, консультантка з вирощування яблуні та груші. 

«Великоплідним сортам таке обрізування особливо підходить, тому що ви отримуєте однорідні, рівномірно забарвлені плоди та менш схильні до періодичності плодоношення дерева, – наголосила спеціалістка. – Особливо це цікаво для Джонаголду. З кожним роком за деревами цих сортів стає легше доглядати за мінімального додаткового ручного обрізування, яке не обов’язково проводити щороку. Можна сказати, що на Джонаголді у рік впровадження механічного обрізування вже не потрібно робити ручну корекцію».

Вона зауважила, що дещо інша ситуація на дрібноплідних сортах – Гала, Голден Делішес, Пінова/Евеліна, Чемпіон, Айдаред, Лігол, Елстар, Ред Делішес спурових типів. Щороку треба обов’язково проводити детальне ручне доопрацювання дерев. Потрібно більше уваги приділяти проріджуванню, тому що ці сорти з часом стають усе більш і більш урожайними, і з віком зменшуватимуться розміри плодів. Плодова стіна має бути дещо вужчою, ніж на великоплідних сортах. 

«Коли дерева стають більш плодоносними з віком, потрібно більше уваги приділяти їх удобренню, – додала Анна Сахончик. – Є певні вимоги для плодової стіни за механічного обрізування на дрібноплідних сортах. Її ширина знизу має становити 60–75 см, зверху — 40–55 см. На цих сортах ми віддаємо перевагу обрізуванню після збирання урожаю або у стадії рожевого бутона. Після нього та ручного доопрацювання ми спостерігаємо кращі якість листя, розмір плодів, забарвлення та вищу продуктивність». 

Читайте також: Механічне обрізування яблунь можна комбінувати з проріджуванням та дефоліацією