Овочі-Ягоди-Сад

Механічне обрізування молодого саду починається не одразу

Механічне обрізування молодого саду починається не одразу

Обрізка плодового дерева з самого початку існування саду має певні особливості. Треба чекати із механічною обрізкою до того часу, поки дерево не заповнить весь простір.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповіла Анна Сахончик, консультантка з вирощування яблуні та груші, яка більше 10 років працює з голландським консультантом Пітером Ван Аркелем.

«На практиці точно зрозуміло, що при механічній обрізці набагато простіше контролювати ріст, – зазначила вона. – Тому необхідно проводити менше підрізки, і в більшості випадків спостерігається кращий баланс росту та плодоношення. В рік посадки ми починаємо з обрізки Клауса Єгерера: вручну обрізуємо однорічні пагони, які виросли в розсаднику, досить коротко – на 20-40% довжини. В наступному році ми проводимо на вибір: або звичайну обрізку «на клик», або обрізку Пітера Мати, або використовуємо комбінацію легкої механічної обрізки (біля двох тижнів до збору урожаю), або комбінацію кількох систем. Коли дерево досягне потрібної висоти, з 3-4 року можемо використовувати контурний обрізувач».

За словами експертки, на ринку дуже великий вибір цих машин, адже ця тема стає все більше популярною, особливо у Європі, де є проблеми з робочою силою. Є велика кількість обрізувачів з різними робочими елементами, вибір яких буде залежати від того, яку товщину гілки вам потрібно зрізати.

Читайте також: Механічне прорідження покращить плодову стіну яблунь