Овочі-Ягоди-Сад

Для підтримки врожайності персика обрізку проводять щорічно

Для підтримки врожайності персика обрізку проводять щорічно

Потенційна врожайність персика дуже висока, але він зав’язує плоди лише на однорічних приростах. Тому для стабільної й високої врожайності дерева треба обрізати щорічно — це ключовий елемент технології.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» зазначає Сергій Шевчук, власник ОСГ «Сад весни», Волинська обл. 

Він виділяє три види обрізування персика: 

• виконують після садіння, щоб сформувати крону; 

• обрізування на плодоношення;

• омолоджувальне.

У перший рік в саду персикові дерева експерт радить обрізати лише навесні незалежно від того, восени чи навесні створено сад. 

«Під час пересадки деревце втрачає до 90% кореневої системи, й обрізування (йдеться про однорічні пагони) відновлює рівновагу між коренями та надземною частиною рослини», – пояснює він.

Він також зазначає, що ще одне завдання обрізування — створення міцної та здорової крони дерева. Під час обрізування плодоносних дерев прагнуть створити умови для освітлення усіх гілок і пагонів у кроні — це гарантує стабільні щорічні прирости і, як наслідок, щедрий урожай великих, добре забарвлених плодів, які рівномірно розташовуватимуться по всій довжині основних гілок. Таке обрізування також сприяє тривалій продуктивності рослин.

«Персикові дерева світлолюбні, а тому схильні до переміщення плодоношення на периферію крони. Це спостерігається або у слабко обрізаних дерев, або у тих, які не обрізали взагалі — як наслідок, крона зазвичай загущується і довговічність та продуктивність саду є малою», – резюмує Сергій Шевчук.

Читайте також: Волинський фермер розвінчав міфи про морозостійкість та недовговічність персика