Овочі-Ягоди-Сад

Учена порадила, що робити з персиком з сильним приростом нагорі

Учена порадила, що робити з персиком з сильним приростом нагорі

У товарних садах часто трапляються дерева, у яких унаслідок неправильного формування й обрізування приріст зосереджено нагорі, а в нижньому ярусі ріст ослаблено й скелетні гілки оголені. Щоб використати енергію росту таких дерев для плодоношення, плодовими гілками навантажують верхні, сильнорослі частини крони. 

Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Ольга Алексєєва, канидатка сільськогосподарських наук, співробітниця Таврійського державного агротехнологічного університету. 

Дослідниця зазначила, що плоди, які утворяться на верхніх частинах крони, засвоять основну кількість поживних речовин, вироблених у цій зоні. Як наслідок, приріст у зоні верхівки значно послабиться, і затінення нижньої частини крони зменшиться.

«За потреби сильне навантаження верхньої зони дерева повторюють доти, доки його ріст не нормалізується. Після того скелетні гілки вкорочують, і висоту дерева знижують. У нижній частині крони паралельно укорочують на омолодження непродуктивну й ослаблену оброслу деревину. Через відсутність плодів ріст пагонів там збільшується, і з часом зону плодоношення вдається перемістити донизу», – пояснила Ольга Алексєєва.

Читайте також: Персик дуже схильний до перевантаження плодами