Інтерв'ю

Повертаючись до вітчизняного

Дмитро Демидовський
директор компанії «Демі-Мікс — Україна»

Місцеве виробництво сільгосптехніки виходить в Україні на той рівень, коли переваги перевищують недоліки  

Незважаючи на величезну кількість пропозицій нової і вживаної техніки, аграріям часто доводиться купувати відверті зламки або переплачувати за розкручені бренди. Знайти надійні й недорогі аналоги буває просто неможливо. Українські виробники поступово заповнюють подібні ніші, пропонуючи досить конкурентні продукти. Прикладом такої компанії є підприємство «Демі-Мікс — Україна», яке зі звичайної майстерні перетворилася на повноцінного виробника. 

Ми поспілкувались із директором компанії Дмитром Демидовським, який розповів про особливості вітчизняного ринку сільгосптехніки й цьогорічні успіхи підприємства, а також поділився планами на майбутнє. 

На початку нового року і нового сезону прокоментуйте, як завершився 2021 рік. Що було досягнуто? 

— У 2021 році ми впровадили у виробництво нову модель кормозмішувача Демі-мікс на 6 м.. Чому це таке досягнення? Тому що нам вдалося зробити зручну і надійну машину й запропонувати її за доступною ціною. Вартість цієї моделі кормозмішувача у мінімальній комплектації становить 205 тис. гривень. Навіть у вітчизняних конкурентів подібний кормозмішувач коштує вдвічі дорожче. Про імпортні навіть говорити не варто. Ми почали встановлювати на 4–6-кубові кормозмішувачі імпортні редуктори, які показали себе надійнішими, ніж ті, що встановлювали раніше. Незважаючи на незначне подорожчання, машина стала в рази надійнішою. На сьогодні в Україні налічується близько 600 фермерських господарств зі стадом до 100 дійних корів. Саме для таких господарств знадобиться нова модель кормозмішувача. 

Як вплинув дефіцит сільгосптехніки на ваше підприємство? Чи збільшилась кількість замовлень? 

— Торік обсяг продажів нашої техніки збільшився втричі. В інші роки ми зростали досить повільно, додаючи в середньому по 30%. Однак саме цей рік дав зрозуміти, що потрібно переходити на новий рівень виробництва. У нас з’явилось кілька дилерів, які почали активно продавати нашу техніку в Україні, й, крім того, ми вийшли на польський ринок. Це дало суттєвий поштовх у продажах. 

Які зміни та вдосконалення торкнулися виробничої бази? Завдяки чому намагаєтесь підвищувати продуктивність виробничих процесів? 

— Ми вдосконалили виробничу базу, придбали високопродуктивні зварювальні апарати й далі удосконалюємо кожен процес таким чином, щоб взагалі уникати виготовлення бракованих деталей. Разом із цим заохочуємо працівників до більш плідної праці. В європейських виробників навантаження на одного працівника становить близько 6 млн гривень. У нашому підприємстві ця цифра — вже 2 млн. Вважаю, що досягти такого показника вдалося завдяки перебудові виробничої бази. 

Кормозмішувачі є головною позицією у продуктовій лінійці? Як змінилися вподобання покупців цих машин? На що вони насамперед звертають увагу? 

— На сьогодні нашу компанію можна позиціонувати як законодавця моди на доступні кормозмішувачі. Ті, хто купує кормозмішувач уперше, звертають увагу на ціну, і ми в цій черзі — перші. Хто вже має досвід роботи з цими машинами, звертають увагу на їх надійність і наявність запчастин. Ми в цій черзі також — перші, бо вдосконалили ті вузли, що традиційно потребують уваги та швидко зношуються. Наші кормозмішувачі, що випущені в останні роки, мають перевагу проти імпортних завдяки своїй надійності, доступності та високій рентабельності. 

Що, на вашу думку, заважає аграріям купувати вашу техніку? 

— Серед українських аграріїв живе стереотип, що «імпортне краще», і вони готові платити в рази більше, щоб бути впевненими у працездатності кормозмішувача. Хоча можна поїхати до найближчого підприємства, де працює сучасний кормозмішувач «Демі-мікс» і переконатись, що можна отримувати такий самий результат за значно менших інвестицій. 

Те, що ми продавали п’ять років тому, не конкурує з тим, що ми пропонуємо тепер. Фірма розвивається, якість зростає, лінійка машин поступово розширюється. На 2022 рік плануємо запустити у виробництво самохідний кормозмішувач. Також у планах розпочати випуск подрібнювачів соломи й роторних граблів. Косарки просуваються повільно, бо це сезонний продукт, що працює протягом 3-х або 4-х тижнів на рік. 

— Чи можуть кормозмішувачі «Демі-мікс» конкурувати з вживаними європейськими? 

— Тут також багато залежить від стереотипів. Наприклад, усім відомо, що вживаний кормозмішувач довго працювати не буде. А новий працює протягом тривалого часу, бо метал не зношений. Однак траплялися в нашій практиці клієнти, що брали повністю зношений міксер, віддавали нам на відновлення, і ми робили з нього робочий агрегат. Вартість нового і вживаного кормозмішувачів — це вже інше питання, але хто запропонує надійну техніку за доступнішою ціною, в того її і будуть купувати. 

Як широко застосовується державна компенсація в продажах вашої техніки? 

— Про державну компенсацію нас питають часто, але це тільки додаткові аргументи. Основними перевагами нашої техніки є надійність і доступна ціна. Для нас було б краще, щоб держава допомагала виходити на міжнародні ринки. Ми б тоді продавали більше, створюючи нові робочі місця й збільшуючи обсяг податків, що сплачуються до бюджету. Наша держава в цьому напрямі працює надто мало, тоді як у сусідніх країнах не шкодують часу і засобів для такої підтримки. 

Якими перевагами в першу чергу ви приваблюєте покупців: якість, ціна, можливість оперативного сервісу? 

— У кормозмішувачі сервіс не є основним аргументом за чи проти. Важливішим слід назвати наявність запасних частин. У нас найбільший склад запчастин для кормозмішувачів, тому ми багато з ким співпрацюємо по запчастинах. Ураховуючи, що багато запчастин підходить до імпортних міксерів, ми можемо бути корисними для більшості фермерів що утримують ВРХ. 

Яких успіхів підприємство досягло у ремонті сільськогосподарської техніки? 

— Ремонт приносить досвід. Саме з ремонту ми витягуємо ідеї зі здешевлення виробництва. В кормозмішувачі зношується метал, який можливо замінити й експлуатувати кормозмішувач і далі. 

Розкажіть детальніше про сервісну підтримку продукції. Чи виїжджають сервісні спеціалісти до клієнтів? 

— На виклики ми виїжджаємо як на ремонт своїх кормозмішувачів, так й імпортних, бо спеціалістів із ремонту кормозмішувачів можна перелічити на пальцях. Наприклад, самою високотехнологічною деталлю кормозмішувача є вагова система. Незважаючи на високу ціну, елементарне затискання або часткове пошкодження проводу дає неправильні показники. Тож доводиться шукати причини неправильних показників і виправляти їх. 

Як можете оцінити загальне ставлення аграріїв до вітчизняної техніки? 

— Ми продаємо кормозмішувачі під власним брендом, який має свою якість і свою філософію: це доступні надійні кормозмішувачі. Ми не прихильники продавати кормозмішувачі з «флешкою», бо вони одразу перестануть бути доступними. 

Розкажіть про плани розвитку підприємства на сезон 2022 року? 

— Ураховуючи стрімке зростання обсягів виробництва, доводиться повністю перебудовувати всі процеси всередині компанії. Те, що нормально працювало рік тому, для сучасних умов не придатне. Через кількісне зростання нам довелося пригальмувати з виведенням на ринок нових продуктів. Проте ми цей процес не зупинили, і за 2022 рік хочемо зробити все, що відклали. Одночасно з розширенням виробництва будемо розширювати ринки збуту. Тож робота й ідеї є, лишається все реалізувати.