Техніка

Lely розпочне продажі нового автономного робота-кормороздавальника Exos

Lely розпочне продажі нового автономного робота-кормороздавальника Exos

Lely Exos (Нідерланди), система для повністю автономного збирання свіжої трави та годування худоби, буде комерційно доступна з середини 2024 року. Завдяки Lely Exos молочні фермери можуть використовувати значну частину продукції своїх пасовищ як свіжий корм.

Про це повідомляє пресслужба компанії-виробника.

У повідомленні заявлено, що система заощаджує витрати на оплату праці та корми. Так, у 2020 році Lely запустила Exos як новий спосіб годування свіжою травою. Це автономна система з легким автомобілем, який косить траву і завозить її з поля в хлів для корів. Зараз, через три роки, система була широко випробувана на 13 голландських фермах за різних обставин.

Завдяки досягнутим результатам, доведеній потужності та широкому застосуванню ця система буде готова до продажу до середини 2024 року. Exos спочатку буде доступний у Нідерландах, а в наступні роки поступово також буде доступний в інших трав’яних зонах у сусідніх країнах.

Автономна годівля свіжою травою – це згодовування свіжої трави цілодобово, кілька разів на добу, без трудових зобов’язань тваринника. Завдяки малій вазі 3400 кг і шинам низького тиску машина може косити з ранньої весни до пізньої осені. Індивідуальний привід коліс і система рульового управління запобігають ковзанню і тертю під час руху або поворотах. Lely Exos особливо спритний і дуже дружній до дерну. Таким чином, система ідеально підходить для чутливих ґрунтів і умов з меншим навантаженням і, таким чином, може якнайкраще використовувати тривалий період вегетації трави. Крім того, щоб удобрювати кожне поле за потреби та вчасно, Lely Exos може вносити рідкі добрива в той самий процес.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що «ДеЛаваль» запускає нового автономного робота-годівника.