Елеватор

Магнітна петля дозволить простежити та упорядкувати рух транспорту на елеваторі

Магнітна петля дозволить простежити та упорядкувати рух транспорту на елеваторі
Вагова система базується на трьох тензодатчиках

Конфігурація елеватора і його обладнання має важливе значення для організації управлінського обліку комплексу.

Про це йдеться у статті журналу The Ukrainian Farmer.

Кожну точку, через яку по території елеватора проходить автомобіль, обладнують RFID-зчитувачем, а на воротах і завальній ямі додатково встановлюють ще й шлагбауми. Це дозволить не лише простежити час перебування автомобіля на кожній точці, а й впорядкувати його рух: наприклад, шлагбаум на завальній ямі не відкриється, якщо точкою вивантаження вказана точка тимчасового зберігання або автомобіль не пройшов зважування. 

«Не слід лишати поза увагою й таку важливу для обліку та контролю точку, як ворота на елеватор. Не таємниця, що все «необліковане» зерно проходить саме через ворота, за винятком, хіба що зовсім «диких» випадків — коли його вивозять вагонами. Обладнання воріт відеокамерами не є стовідсотково ефективним, адже практично неможливо відокремити в потоці автомобілів саме те авто, що вивозить «ліве» зерно, на підставі самого лише відеоряду», – констатують у статті. 

У таких випадках доречно використовувати магнітну петлю, яку встановлюють на воротах. Програмний комплекс відстежує момент її перетинання автомобілем й аналізує, чи сформована в системі обліку для цього автомобіля товарно-транспортна накладна та чи пройшов він ваговий контроль. У разі відсутності таких даних система може як заблокувати шлагбаум, так і, наприклад, надіслати власнику чи службі безпеки інформацію про факт із точним часом і фотографіями авто. 

«Як варіант, вагову оснащують системою безоператорного зважування: це дозволяє не лише уникнути людського чинника, а й сформувати в автоматичному режимі ТТН в умовах внутрішніх переміщень, наприклад, на зберігання в мішкотару. 

Правильно побудувавши процеси взаємодії з програмно-апаратним комплексом, можливо чітко зафіксувати й проконтролювати весь рух зерна через ворота й по території елеватора, а також переміщення товарів, які не стосуються регламентного обліку (наприклад, завезення будівельних матеріалів чи вивезення будівельного сміття)», – уточнює The Ukrainian Farmer. 

Нагадаємо, комплекс сучасних програмно-апаратних засобів, а також правильні управлінські підходи дозволяють фіксувати весь рух зерна у сховищі.