Елеватор

Фахівець назвав типові помилки в будівництві елеватора

будівництво елеватора

У процесі будівництва елеватора найбільш типові й серйозні помилки виникають на етапах проектування, вибору ділянки, обладнання, виконавців і часу реалізації проекту.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний елеватор» розповів керівник представництва KMZ Industries по Західному регіону Богдан Дудар.

  1. Проектування. Починати варто з аналізу вартості пропозицій. Правильне формування кошторису й прорахунок всіх затрат запобігають можливому замороженню проекту. Важливо обирати проектантів, звертаючи увагу на те, скільки об’єктів вони реалізували та які технологічні рішення пропонують, оскільки різниця у їх вартості дуже суттєва, що відчутно впливає на вартість зберігання кожної тонни зерна. Зокрема, уваги потребують технологічні рішення щодо металоконструкцій і фундаменту. Необхідно також враховувати всі маршрути і краще щоб їх було більше, адже це надає додаткові можливості. На етапі проектування додавати маршрути значно простіше й дешевше.
  2. Вибір ділянки. Часто адаптувати нове обладнання до старого очисного комплексу набагато дорожче, ніж демонтувати його й збудувати все заново. Із новим проектом можна отримати кращу логістику. Іноді старий комплекс варто залишити й перепрофілювати.
    Важливим є питанням комунікацій, зокрема, газу. Не варто починати будівництво поки немає газу, бо вирішення цього питання може затягнутися на роки.
  3. Підбір обладнання. Спочатку потрібно сформувати завдання, а потім для їх виконання підбирати обладнання. Варто перевірити, чи дотримуються задекларовані виробником потужності на практиці, оскільки від цього залежить окупність комплексу.
    Уваги потребують силоси. Мало хто з проектантів розповідає про оптимальний діаметр для певного об’єму зерна. Втім, величина діаметру суттєво впливає на вартість зберігання зерна.
  4. Виконавці робіт. Краще надавати перевагу підрядникам, у яких є досвід у будівництві аналогічних об’єктів, відповідне оснащення й опалубка.
  5. Час будівництва. Приймати рішення про початок будівництва потрібно якомога раніше, найкраще – у серпні-вересні. Так, виробник матиме найбільше часу, щоб вибрати проектанта, поїхати на об’єкти й побачити, як насправді працює обладнання та у спокійному режимі прийняти найбільш оптимальні рішення.

Загалом фахівець радить об’єднуватися виробникам, проектантам і підрядникам. Діалог всіх учасників забезпечить найкращий результат.

Нагадаємо, рентабельність елеватора може сягати 70%.

Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.