Елеватор

Технологія – базовий крок при будівництві елеватора

Будівництво елеватора, який враховує потреби конкретного агропідприємства, є доволі складним процесом.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний елеватор» повідомив директор «ТОРНУМ Україна» Олександр Холод.

«Елеватор – це, перш за все, технологія», – зауважив фахівець.

За його словами, агровиробники, які мають намір побудувати власний елеватор, потрібно визначитися з його функціоналом та призначенням: наприклад, одній агрофірмі потрібно швидко приймати й перевантажувати зерно, а іншій приймати зерно помірно й складувати.

«Технологія – базовий крок. Помилку в технології, коли аграрії, наприклад, прорахувалися з транспортерами чи продуктивністю сушарки, потім виправити дорого, важко, а інколи й неможливо», – зазначив Олександр Холод.

Фахівець відвідав понад 70 елеваторів в Україні й впевнений у тому, що немає двох одинакових елеваторів – кожен елеватор «свій», адже кожен створений під власні потреби та певні процедури.

«Компанія TORNUM розробила власну технологію створення елеваторів. Ми називаємо її технологією п’яти норій. Наша компоновка обладнання дозволяє одночасно виконувати до семи операцій, наприклад, приймати вологе зерно, сушити й відвантажувати на автотранспорт», – підкреслив Олександр Холод.

За його словами, багатофункціональність елеватора є важливим фактором, який не завжди враховують аграрії під час будівництва. Тому виходить, що одна норія задіяна на приймання зерна, навантаження сушарки й одночасно на навантаження буферних силосів. Але одночасно ці процеси виконувати неможливо, тому елеватор або приймає зерно й не може його сушити, або навпаки.

«Відповідно, вкладені інвестиції не відпрацьовуються на 100%», – уточнив Олександр Холод.

Він порадив шукати того проєктанта, який побудував багато елеваторів й може дати рекомендацію щодо об’єкта.

«Нашим клієнтам ми надаємо безкоштовне технологічне рішення щодо елеватора й наповнення його обладнанням», – підсумував Олександр Холод.  

Нагадаємо, інноваційні моделі TORNUM мають широкий діапазон продуктивності. Також ми писали, що штучний інтелект сушарки TORNUM оптимізує енерговитрати.

Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.