Агрономія

За яких умов церкоспороз буряків розвивається найсильніше

За яких умов церкоспороз буряків розвивається найсильніше

В Україні церкоспороз належить до найбільш поширених і шкодочинних хвороб листя столових буряків. Інтенсивний розвиток цієї хвороби спричиняє зменшення врожаю культури.

Церкоспороз проявляється на листках у вигляді округлих, світло-бурих плям діаметром 2-3 мм із червонуватою або буруватою облямівкою. Сильно уражені листки закручуються донизу, швидко відмирають.

Багаторічні спостереження показують, що епіфітотії церкоспорозу проявляються без певної циклічності, а тісна кореляція спостерігається лише між розвитком хвороби і специфічними погодними умовами.

Найактивніше церкоспороз розвивається в роки із чергуванням сухої, спекотної та помірно теплої і вологої погоди із ранковими росами. Найсприятливіша температура для розвитку гриба становить 20 °С із коливаннями від 10 до 30 °С.

Найбільший  розвиток хвороби відбувається не раніше ніж через 4 місяці після появи сходів, коли на листках є густа плямистість.

Водночас встановлено, що на полях, розміщених поряд з минулорічними бурячищами, церкоспороз з’являється на 1-2 тижні раніше і розвивається сильніше, ніж на посівах, віддалених від бурячищ минулого року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!