Агрономія

Як похолодання та раннє цвітіння ріпаку вплине на врожай

Як похолодання та раннє цвітіння ріпаку вплине на врожай

Після двотижневої сонячної, сухої, аномально теплої погоди, в більшості регіонів пройшли дощі та похолодало. Причина – активізація циклонів та їх атмосферних фронтів, які відкрили доступ холоду. За прогнозами, такий погодній режим триватиме тиждень.

Про те, як такі погодні умови вплинуть на посіви озимого ріпаку, що вже увійшов у фазу цвітіння, AgroTimes повідомила Інна Ракул, кандидат сільськогосподарських наук, науковий співробітник із селекції та генетики сільськогосподарських культур селекційно-дослідної станції ТОВ «ДСВ-Україна».

«Звісно додаткові дощі це позитивно, а от з холодами та нічними заморозками – інше питання, адже пониження температур може завдати шкоди посівам, особливо в такий важливий період. Цього року цвітіння ріпаку почалося досить рано не тільки в Україні, а й у Європі також. Саме тут хочеться звернути увагу на таку агрономічну особливість гібридів, як весняний розвиток, адже він прямо корелює з цвітінням, що важливо враховувати при виборі гібриду»,

– зазначає науковиця.

За її словами, період цвітіння ріпаку має істотний вплив на його врожайність. У цей час активно змінюється архітектоніка рослин, нижні яруси листя починають відмирати, утворюються бічні гілки, формуються стручки та насіння. На останній стадії важливим є забезпечення ріпаку елементами живлення, особливо азотом. Якщо рослини мають достатню кількість вологи та поживних елементів, вони легко адаптуються до несприятливих умов навколишнього середовища.

Личинки прихованохоботника

«При обстеженні посівів нерідко фіксується істотне заселення шкідниками, зокрема личинками прихованохоботника. Вкотре нагадуємо, що велику увагу варто приділити шкідникам, які уражують стручки та квітки ріпаку (прихованохоботник, квіткоїд), адже вони можуть завдати непоправної шкоди майбутньому врожаю»,

– додала Інна Ракул.

ДСВ – Інновації для Вашого успіху!