Агрономія

Унесені за попередників добрива мають забезпечувати весь цикл культур, – думка

У фермерському господарстві «Стелла-Макс» (Миколаївська обл.) застосовують особливий підхід у підживлення культур. Зокрема, вважають, що добрива, внесені за попередників, мають забезпечувати весь цикл культур.

Про це AgroTimes розповів Максим Максименко, керівник ФГ «Стелла-Макс».

Ще одна особливість підживлення – у господарстві не вносять великі норми добрив. Фермер уважає, що це не раціонально, бо за посухи воно майже не спрацьовує.

Наприклад, максимальні норми внесення у вирощуванні соняшнику: по амофосах – 100 кг/га у фізичній вазі, КАС – 80–100 л/га, по сірці – 20 л/га у фізичній вазі.

Натомість аграрій уважає за важливіше – правильно вибудовувати сівозміну й системно вносити основні елементи: фосфор, азот, сірку. Таким чином відбуватиметься нагромадження елементів у ґрунті, і вони будуть засвоюватися всіма культурами циклу. А біота посприяє тому, щоб ці елементи ставали доступними для рослин.

«Наші спостереження показали, що добрива потрібно застосовувати в комплексі на всіх етапах сівозміни, – додав Максим Максименко. – Тому важливо керувати підживленням, і в цій справі дуже помічним є точне землеробство, завдяки якому ми можемо фіксувати внесення й аналізувати результати за кілька років».