Агрономія

Фермер розповів, за яких умов скорочує норми внесення добрив

рідкі комплексні добрива

У ПСП ім. Суворова на Миколаївщині ніколи не зменшують норми внесення добрив тільки для економії. Натомість діють по ситуації – якщо бачать, що витрати на добрива будуть недаремні й прибавка врожаю покриє їх, тоді підживлюють. Якщо ж це з різних причин не матиме ефекту (брак вологи, непродуктивна ділянка тощо), тоді скорочують норми внесення.

Про це розповів директор господарства Микола Касімов у коментарі журналу The Ukrainian Farmer.

«З початком війни ми змінили тактику. Наразі головне – досягти точки беззбитковості: отримати максимальний прибуток за мінімальних витрат», – пояснив аграрій.

На сьогодні господарство забезпечено ЗЗР приблизно на 70%. Аби закупити решту ресурсів до посівної, тут сподіваються на кредит, щоб не продавати зерно за низькими цінами.

«Утім, якщо порівняти з минулим роком, цьогоріч ситуація дещо краща. Тому торік ми купували добрива за 37 тис. грн/т, а пшеницю продавали по 3,8–4,2 тис. грн/т. Наразі вартість добрив на рівні 18–20 тис. грн/т, а ціни на зерно дещо підвищились. Однак торік у нас було кредитування на вигідних умовах, а нині цього немає», – додав Микола Касімов.

Нагадаємо, у ПСП ім. Суворова зменшили площі посівів соняшнику на користь озимих. Як раніше повідомлялося, ПСП ім. Суворова націлене на оптимізацію виробництва без втрати якості.