Агрономія

Оцифровані дані з поля потрібні і виробникам, і постачальникам, – експерт

Оцифровані дані з поля потрібні і виробникам, і постачальникам, – експерт

Потреба в цифрових даних з полів про всі виконані роботи, від моменту передпосівної підготовки до збирання врожаю, зростає з кожним роком.

Таку думку висловив Дмитро Зайцев, керівник служби точного землеробства «Контінентал Фармерз Груп» у ході конференції «Трансформація сільського господарства за допомогою цифрових технологій».

За його словами, такі дані необхідні і для самих сільгоспвиробників, і для виробників насіння, добрив та ЗЗР, і для споживачів.

«Нині ми здійснюємо практично всі роботи в полі за картами-завданнями, цифруємо і зберігаємо результати. Шари таких даних накопичуються. Потім у поле заходить комбайн із системою картографування врожайності, і ми в розрізі поля бачимо результати кожної десятиметрової ділянки. Відтак можемо проаналізувати свою роботу, розібрати вплив кожного з чинників і застосованих агроприйомів», – пояснив Дмитро Зайцев.

За його словами, запити на такі дані дедалі частіше роблять і виробники насіння, добрив чи ЗЗР для аналізу своєї роботи і подальшого розвитку.

«Дедалі вимогливішим стає і споживач – йому цікаво, в якому районі вирощена продукція, який шлях вона пройшла, які ЗЗР вносились, у які фази тощо. Відслідкувати всі ці процеси дає змогу точне землеробство і це певною мірою гарантія довіри між споживачем і виробником», – зазначив фахівець.

Раніше повідомлялося, як ефективно застосувати в господарстві диференційовані технології.