Агрономія

У теплий період року компост готують за 30-35 днів

У теплий період року компост готують за 30-35 днів

Компостування аеробним способом, із внесенням інокулянту з водою, дозволяє отримувати якісне органічне добриво в теплий період року за 30–35 днів.

Про це йдеться у статті в журналі The Ukrainian Farmer.

Зазначається, що приготування компосту — справа хоч і проста, але потребує грамотного підходу. 

Сировиною для компосту можуть бути підстилковий і безпідстилковий гній великої рогатої худоби, сепарована тверда фракція гною (коров’ячого чи свинячого), пташиний послід із підстилкою (курячий, індичий), солома та зіпсоване сіно, перегнилі корми та залишки силосу, сінажу, жом, тріска тощо. 

«Найпростіший спосіб компостування — аеробний, який базується на заміщенні вуглекислого газу киснем одночасно зі зволоженням і внесенням інокулянту з бактеріями, – пишуть у статті. – До того ж важливо правильно виконувати процес аерації, подрібнюючи та розмішуючи сировинний матеріал — щоб кисень потрапляв усередину компостної маси та заміщував вуглекислий газ. Ворушилкою чи навантажувачем якісно цього зробити неможливо, тож слід застосовувати спеціальну техніку — причіпні або самохідні перетрушувачі компосту або аератори. Їхня спеціально розроблена конструкція барабанів із лопатками дає змогу рівномірно перемішувати й подрібнювати відходи в буртах».

Додають, шо процес розкладання компостованого матеріалу пришвидшує внесення інокулянту разом із водою. Маточний розчин інокулянту подається на форсунки перетрушувача з бочки для води й місткості для інокулянту, встановлених на напівпричепі, що агрегатується з аератором.

«Внаслідок природного процесу перетворення органічних відходів на органічне добриво неприємний запах уже після кількох перших перетрушувань зникає. У процесі аеробного компостування виділяється велика кількість тепла, температура підвищується до +65 °C, завдяки чому знищуються патогенні організми, насіння бур’янів, личинки гельмінтів і паразитів. У теплий період року за 30–35 днів отримуємо якісне органічне добриво, готове для внесення». – підсумовують у статті.

Читайте також: Органічні добрива виробляють і фермери, що не мають тваринництва