Агрономія

На Одещині тестовий урожай бавовни зберуть уже цього року

На Одещині тестовий урожай бавовни зберуть уже цього року

У Бессарабії на Одещині планують зібрати тестовий урожай бавовни вже цього року.

Є домовленість із чотирма міжнародними насіннєвими компаніями «Баєр Україна», «Басф Україна», «МейАгро» та Corteva Agriscence на поставку 217,5 тонни безкоштовного насінння 5 сортів бавовни українським аграріям.

Про це у своєму блозі на своєму блозі на AgroPolit.com. написав заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Степан Чернявський.

«На мою думку, Україна збере цього року свій перший урожай бавовни. Хоч він і буде тестовим, але він стане першим кроком перетворення Одеського регіону в економічно потужний регіон саме завдяки вирощуванню бавовни», – зазначив нардеп.

Він пояснив, що наразі в Україні є гострий дефіцит снарядів на фронті. Невід’ємна складова виготовлення снарядів – порох, який у всьому світі виготовляється із нітроцелюлози, а вона – із бавовника,природно-кліматичні умови для вирощування якого найкращі на півдні Одещини.

За оцінками Міністратегпрому, для потреб держави наразі потрібно 10 тис. тонн бавовникової целюлози, для вирощування якої бавовником потрібно засіяти 25-30 тис. га. 

Після тестового випробування механізму вирощування бавовнику на українських полях, ці площі можуть суттєво збільшитися. Фермери спочатку мають зрозуміти технологію вирощування цієї культури, налагодити внутрішню переробку та вирахувати правильну її економічну складову під свої господарства. 

«Загалом же у світі існує дефіциту пороху на 20 років переробки бавовнику», – зазначив Степан Чернявський.

Читайте також: На Одещині планують вирощувати бавовник