Агрономія

Пошкодження озимини на Київщині та Хмельниччині становить 5-8%

Аналіз даних відбору монолітів рослин озимих зернових культур (пшениця, жито, ячмінь) за водним  прискореним методом та традиційним монолітним методом у Луганській, Київській, Хмельницькій, Полтавській, Чернігівській, Черкаській областях показав, що рослини перебувають в фазах сходи – кущіння і мають добру регенераційну здатність при відрощуванні.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських культур.

Як зазначається, протягом останнього тижня зрідженості на посівах озимини не виявили.

За даними спеціалістів Київської, Хмельницької, областей пошкодження рослин озимої пшениці та ячменю у відібраних зразках становить 5-8%.

«Лабораторним аналізом рослин озимини, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, інших хвороб на рівні 1-3%. Небезпека пошкодження озимих культур зберігається на посівах, де тривалий час утримуватиметься льодова кірка чи застій талих вод», ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, коренева гниль уразила 5% озимини на Волині. Як повідомлялося, метод монолітів засвідчив високу життєздатність озимини на Харківщині та переважно добрий стан озимини на Кіровоградщині. А на Львівщині вміст цукрів в озимині значно знизився.