Агрономія

Вміст цукрів в озимині на Львівщині значно знизився

Озимі культури протягом останнього місяця перебувають у стані зимового спокою. Умови для перезимівлі озимих культур були сприятливими. Втім, унаслідок підвищення температурного режиму у південних областях спостерігалось деяке відновлення вегетації, що призвело до витрачання цукрів у вузлах кущіння, яке в свою чергу знижує морозо- і зимостійкість рослин та загрожує успішній перезимівлі посівів.

Про це повідомляє прес-служба Національної академії аграрних наук України.

Так, за даними Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН (Львівська область) уміст розчинних вуглеводів у вузлах кущіння пшениці озимої оптимального строку сівби (22.09) станом на 2 лютого становив 16,5‒16,7%, у листках ‒ 19,5‒19,7% , що є низьким показником і свідчить про значні їх витрати.

Дані Інституту зрошуваного землеробства НААН (Херсонська область) свідчать, що станом на 25 січня вміст цукрів в озимині, зокрема, у вузлах кущіння пшениці озимої, залежно від строків сівби і сорту, становив 34-44%, ячменю озимого за оптимального строку сівби – 38%, ріпаку озимого на зрошені – 29%.

ННЦ «Інститут землеробства НААН» (Київська область) повідомив про вміст цукрів в озимині, залежно від культури та сорту, в межах від 15 до 26% на суху речовину.

«Ситуація, яка складається на сьогоднішній день на посівах озимих зернових культур, вимагає оперативного і чіткого оцінювання їх стану до кінця перезимівлі, що надасть можливість вчасно провести необхідні заходи з догляду за ними», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, метод монолітів засвідчив переважно добрий стан озимини на Кіровоградщині. Раніше повідомлялося, як оцінити стан посівів озимого ріпаку навесні.