Агрономія

Коренева гниль уразила 5% озимини на Волині

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області відібрали моноліти озимих культур розміром 30х30 см висотою 15-20 см на площі 1197 га. Кожен з них містить рослини з двох суміжних рядків. У середньому відбирається один моноліт з площі 20-25 га.

Про це повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

Основні умови для визначення місць відбору монолітів:

  • густота посівів та стан розвитку рослин повинні бути типовими для всього поля;
  • місце взяття проби не повинно знаходитися на схилі чи пагорбі;
  • не варто відбирати моноліти поблизу лісових насаджень. 

Підрахунок результатів проводився через 14-15 днів. Із загальної кількості рослин у моноліті у відсотковому і поштучному виразі визначали кількість живих рослин, ушкоджених та рослин, які загинули, а також оцінку фітосанітарного стану рослин.

«Рослини перебувають у фазах 3 листочки – кущення, ріпак – розетка. Відсоток загибелі становить 1%, корена гниль уразила 5% рослин, борошниста роса – 1%, септоріоз – 4,2%, інші хвороби – 3% обстежених посівів», – ідеться в повідомленні. 

Для збереження врожаю озимини необхідно постійно вести спостереження за посівами, так як через перепади температур, почергове відтавання та замерзання ґрунту в лютому – березні, можливе випирання рослин, що супроводжується пошкодженням кореневої системи.

Нагадаємо, грунт є основним джерелом зараження пшениці озимої кореневими гнилями. Як повідомлялося, на легких ґрунтах зі слабкою кислотністю поширена гайманоміцетна коренева гниль. Також було названо основні засоби захисту пшениці озимої від кореневих гнилей.