Агрономія

Метод монолітів засвідчив високу життєздатність озимини на Харківщині

За результатами відрощування озимини методом монолітів науковцями Інституту рослинництва імені В.Я.Юр’єва НААН (Харківська обл.), станом на 1-3 лютого життєздатність посівів озимих зернових культур висока і становить для пшениці м’якої озимої 93-98% (для сортів з середнім рівнем стійкості 82-88%), для тритикале озимого – 94-98%, для жита озимого – 96-99% життєздатних рослин.

Про це повідомляє прес-служба Національної академії аграрних наук України.

«Ситуація, яка складається на сьогоднішній день на посівах озимих зернових культур, вимагає оперативного і чіткого оцінювання їх стану до кінця перезимівлі, що надасть можливість вчасно провести необхідні заходи з догляду за ними», – йдеться в повідомленні.

Рекомендується крім загальноприйнятих строків відбору додатково відбирати зразки для визначення життєздатності рослин після різких змін погодних умов (кожен раз після глибоких відлиг та сильних морозів).

Наступний загальноприйнятий термін відбирання монолітів для визначення життєздатності озимих культур – 23 лютого.

При визначенні життєздатності рослин особливу увагу необхідно звернути на стан конусів наростання та кореневої системи, температурний режим на глибині залягання вузлів кущіння, появу і поширення хвороб.

Наразі фітосанітарний стан посівів озимих зернових культур переважно добрий. Проте, на час припинення осінньої вегетації на листових пластинках ячменю озимого спостерігався розвиток гельмінтоспоріозу. Поширеність мишовидних гризунів в умовах цього року незначна і не перевищує ЕПШ.

Нагадаємо, метод монолітів засвідчив переважно добрий стан озимини на Кіровоградщині. Натомість на Львівщині вміст цукрів в озимині значно знизився.