Агрономія

Піщаний мідляк заселяє до 55% посівів озимої пшениці на Харківщині

шкідливість піщаного мідляка

На Харківщині розпочався вихід жуків піщаного мідляка на поверхню ґрунту. Піщаний мідляк заселяє до 55% посівів озимої пшениці за чисельності 0,6-2 екз. на кв. м та полів під посів соняшнику за чисельності 1-2 екз. на кв. м.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

Заселення посівів озимих зернових озимою совкою відмічено за чисельності гусениць 0,5-1 екз. на кв. м. Поширеність шкідника становить 25%.

У полезахисних лісосмугах розпочалось пробудження та поява на поверхні лісової підстилки клопів шкідливої черепашки за чисельності 1-2 екз. на кв. м.

У посівах озимих зернових колосових культур відмічене заселення смугастими хлібними блішками на 42% площ за чисельності блішок 2,2-6 екз. на кв. м. Осередково в посівах озимих зернових відмічені злакові п’явиці за чисельності 1-2 екз. на кв. м на 14% площ.

За теперішніх гідротермічних умов відбувається інфікування озимої пшениці кореневими гнилями, септоріозом та борошнистою росою, якими охоплено відповідно 70, 56 і 14% площ та уражено 1-3% рослин.

Надалі, враховуючи наявний запас інфекції, слід очікувати зростання розвитку вищезазначених та інших хвороб.

Для обмеження поширення комплексу хвороб озимих зернових культур необхідно вжити комплекс агротехнічних заходів, а в разі необхідності обробити посіви дозволеними до використання фунгіцидами. Економічний поріг шкідливості по септоріозу та борошнистій росі становить 3-5%, кореневих гнилях – 5% уражених рослин на початку вегетації.

Землекористувачам під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.

Нагадаємо, похолодання стримало розвиток та поширення шкідників.