Агрономія

Передпосівна обробка насіння сої протруйниками потребує особливої уваги

Передпосівна обробка насіння сої протруйниками потребує особливої уваги

Передпосівна обробка насіння сої інокулянтом, фунгіцидним й інсектицидним протруйниками – один з головних чинників, що прямо впливає на збереження потенціалу врожайності сортів. Адже це дає змогу захистити насінину від патогенів в агресивному ґрунтовому середовищі, отримати добре розвинуті та рівномірні сходи. Відтак, цьому агрозаходу слід приділяти особливу увагу, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Особливо це стосується насіння сої врожаю 2022 року, на якість якого вплинула аномальна кількість опадів восени.

Урожайність сої залежить також від кілької складових: живлення, захист, генетика, обробка насіння. Відтак, досвідчені виробники сої дуже відповідально ставляться до розробляння системи живлення. Калій, фосфор, азот – обов’язкові елементи, яких потребує соя.

А ще залізо, мідь, молібден, марганець, бор, сірка, кобальт – і врожай понад 5 т/га цілком реальний. Щодо азоту соя взагалі у вигідному становищі: з необхідних 70-80 кг азоту на формування 1 т врожаю зерна близько половини рослина може отримати від симбіотичної азотфіксації бульбочковими бактеріями.

«Переваги сої не тільки у її рентабельності та попиту на світовому ринку завдяки корисним властивостям соєвих бобів та універсальності їх застосування у харчовій промисловості та на корм тваринам. Соя – чудова попередниця та наступниця для більшості зернових в Україні завдяки здатності насичувати ґрунт азотом, також насіння сої потребує менших затрат на сушіння, доволі легко зберігається й транспортується. Щоправда, на формування врожайності значно впливає погода, але за відпрацьованої технології цей чинник можна дещо нівелювати», – йдеться у статті «Захищений старт».

Раніше повідомлялося, як спланувати та забезпечити якісну сівбу сої та як визначити оптимальні норми внесення міндобрив для сої.

В цілому соя цьогоріч може стати чинником підвищення рентабельності.