Агрономія

Як визначити оптимальні норми внесення міндобрив для сої

Як визначити оптимальні норми внесення міндобрив для сої

Норми внесення мінеральних добрив для сої встановлюють залежно від умісту поживних речовин у ґрунті, рівня запланованого врожаю тощо. Орієнтовними нормами внесення мінеральних добрив на чорноземах звичайних є N30P45K60, на чорноземах південних – N45P45K60, на темно-каштанових ґрунтах – N60P60K60, на темно-сірих і сірих лісових ґрунтах – N45P70K90, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Фосфорні та калійні добрива вносять під основний обробіток ґрунту. Азотні, як правило, за дотримання вимог агротехніки та створення оптимальних умов азотфіксації з повітря не застосовують.

Стартову дозу азоту (N20–30) дають під культивацію на бідних ґрунтах і після гірших неудобрених попередників, а повну норму вносять у разі неефективної роботи бульбочок.

«Бобові рослини інтенсивно використовують молекулярний азот і дають високі врожаї, коли в них складається ефективний симбіоз з азотфіксуючими бактеріями. Якщо ґрунти містять мало бульбочкових бактерій або їх дикі форми є малоактивними, рослини припиняють засвоювати атмосферний азот і починають споживати ґрунтовий. Тому перед сівбою необхідно провести інокуляцію насіння бактеріальними препаратами з одночасним застосуванням мікроелементів (В, Мо та Со), необхідних для нормальної життєдіяльності азотфіксувальних бактерій», – ідеться в статті.

Раніше повідомлялося, які особливості живлення рослин сої та як покращити позакореневе живлення сої.