Агрономія

Озимий ячмінь відстає в розвитку через пізню сівбу, - досвід «Форватор»

У господарстві «Форватор», що на Тернопільщині, наразі озимі в гарному стані. Втім, через пізню сівбу дещо відстає в розвитку озимий ячмінь.

Про це AgroTimes розповів агроном ПП «Форватор» Іван Гнатишин (Тернопільська обл.).

За його словами, посіви озимих культур займають у господарстві 980 га, і 800 га з них у задовільному стані.

«Нас хвилював озимий ріпак, бо були перепади температур. Коли теплішало, рослина починала вегетувати, а потім приморозок різко зупинив цей процес і листки пожовтіли. Але коли ми внесли азотні добрива у вигляді КАС 32 і піднялась температура, то все відновилось і тепер посіви в гарному стані, все зелено», – зазначає агроном.

Разом з тим мають деякі сумніви щодо більшої частини посівів озимого ячменю.

«Ми пізно посіяли його через дощі восени, практично на початку листопада. Так зазвичай ніхто не сіє, але температура дозволяла і ми зробили це. А тепер бачимо наслідки: немає належної енергії проростання, немає достатнього тепла для розвитку рослини, ночі холодні», – зауважує Іван Гнатишин.

Відтак, перевірятимуть всі посіви озимого ячменю, рахуватимуть кількість насінин на квадратний метр, щоб прийняти рішення щодо підживлення.

«Якщо можна підживити культуру, то можливо вона змінить темп розвитку і листки почнуть рости. Також далі будемо підживлювати озимину на фазі виходу в трубку. Даємо по 150-200 кг/га аміачної селітри», – додає аграрій.

Нагадаємо, обґрунтовано причини розширення посівних площ озимого ячменю у південному Степу. Раніше повідомлялся, за правильного підживлення одним із найкращих попередників озимого ячменю є горох.