Агрономія

За правильного підживлення одним із найкращих попередників озимого ячменю є горох, - дослідження

За три роки досліджень, проведених Синельниківською селекційно-дослідною станцією ДУ Інститут зернових культур НААН, найкращу врожайність озимий ячмінь дав після гороху за умови разового внесення азотних добрив ранньою весною по мерзлоталому грунті нормою 30 і 60 кг/га в д. р.

Про це розповів Микола Солодушко (ДУ Інститут зернових культур НААН), пише журнал The Ukrainian Farmer.

Це дало можливість отримати урожай на рівні 4,8 та 4,95 т/га відповідно.Також збільшення врожаю, порівняно з контролем, становило від 0,69 до 0,84 т/га.

«Така помірно-раціональна система застосування мінеральних добрив, зокрема азоту, для вирощування ячменю після гороху не давала можливості перерости рослинам в осінній період, забезпечуючи їх успішну зимівлю і водночас практично повністю унеможливлювала вилягання посівів упродовж весняно-літньої вегетації», – зазначив науковець.

За його словами, підвищення норми мінеральних добрив (N90P60K60–N120P60K60), які вносили перед сівбою, зазвичай не забезпечували максимальної врожайності й поступалися за цим показником на 14-16% кращим варіантам.   

Нагадаємо, просо здатне забезпечити врожайність 2,5-3,6 т/га навіть за пізніх строків сівби. Як повідомлялося, норма висіву насіння озимих культур залежить від рівня родючості ґрунту.