Агрономія

Названо найкращі попередники сої

Найкращими попередниками для сої є озима пшениця, озимий ячмінь, ярі колосові, кукурудза на силос, зерно і зелений корм.

Про це пише Людмила Погоріла (Інститут кормів та сільського господарства НААН) у журналі The Ukrainian Farmer.

За її словами, не рекомендується висівати сою після бобових культур, томатів, соняшнику, цукрових буряків і ближче ніж за 500 м від насаджень білої та жовтої акації через наявність спільних хвороб і шкідників. У польовій сівозміні на попереднє місце сою повертають через 3-4 роки.

«Правильне розміщення сої в сівозміні дає можливість збільшити її врожайність не лише завдяки запобіганню хвороб і пошкодженню шкідниками, зниженню забур’яненості поля, а й покращення водно-фізичного режиму грунту, раціональнішому використанню поживних речовин», – зазначила Людмила Погоріла.

Вона також додала, що соя вимоглива до попередників і сама є відмінним попередником для багатьох сільськогосподарських культур, зокрема зернових, не поступаючись люцерні та кукурудзі на силос. У середньому на 1 га соя лишає після себе в грунті 80-100 кг азоту, 20-25 – фосфору і 30-40 кг калію, що прирівнюється до 10-15 тонн органічних добрив, тому є практично єдиним добрим попередником під озиму пшеницю.     

Нагадаємо, за правильного підживлення одним із найкращих попередників озимого ячменю є горох. Як повідомлялося, вчені визначили оптимальну норму підживлення озимого ячменю після попередника соняшнику.