Агрономія

Названо переваги мікродобрив над міндобривами на основі макроелементів

Мікродобрива, у порівнянні з мінеральними добривами на основі макроелементів, мають низку переваг. Зокрема, за рахунок позакореневого підживлення, коли виникає гостра потреба оперативно компенсувати для рослин дефіцит окремих мікроелементів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Як зазначається, після обприскування, поглинання поживних речовин відбувається всією поверхнею надземної частини рослин з подальшим швидким переміщенням їх в ділянки з найбільш інтенсивним проходженням біохімічних процесів, що робить мікродобрива швидким і впливовим фактором для поліпшення стану посівів озимих зернових культур на різних фазах розвитку.

«Переваги мікродобрив полягають також у тому, що вони відіграють роль допоміжного заходу для основного кореневого удобрення макроелементами», – йдеться в повідомленні.

В останні роки агровиробники все більшу увагу звертають на мікродобрива, в яких поєднуються мікроелементи з природними органічними кислотами. Так, хелатна формула мікродобрив особливо актуальна через високий рівень поглинання рослинами діючої речовини (до 95–98 %), агрохімікат має хорошу розчинність у воді, нетоксичний з пролонгованою дією.

Хелатні мікродобрива практично можуть використовуватись у бакових сумішах з інсектицидами, гербіцидами та фунгіцидами, що суттєво впливає на спрощення роботи з ними та зменшення витрат при застосуванні.

Нагадаємо, залізовмісні мікродобрива підвищують стійкість кукурудзи до весняних заморозків. Раніше повідомлялося, як правильно розрахувати норму мінерального живлення культур.