Агрономія

Інтенсивне підживлення кукурудзи за посухи може спровокувати гормональний дисбаланс

Порушення формування волоті

Інтенсивне мінеральне та мікромінеральне живлення за посушливих і спекотних погодних умов може спровокувати гормональний дисбаланс.

На цьому акцентувала увагу Яна Погромська, науковий співробітник ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН.

«Формування за таких умов великої кількості зеленої маси створює ефект затінення, що призводить до блокування росту качана й провокує утворення коротких недорозвинених качанів, — зазначила експертка. — Окрім того, на одному і тому самому ярусі можуть утворюватися кілька качанів».

Під впливом сильного сонячного випромінювання за недостатньої густоти сівби та температурного стресу гормональний дисбаланс на тлі інтенсивного мінерального живлення може призводити до розвитку аномалії з формуванням качана та волоті.

За недостатньої густоти сівби температурний стрес й інтенсивне сонячне випромінювання скорочують апікальне домінування, що призводить до розвитку кущіння — формування біля основи центрального стебла вторинних пагонів. Найчастіше на цих вторинних стеблах качани не формуються, а поживні речовини витрачаються на формування вегетативної маси рослин.

Такі гормональні деформації призводять до втрати врожаю і зниження ефективності виробництва зерна кукурудзи.

Запобігти порушенням гормонального балансу можна оптимально підібраними дозами повного мінерального удобрення разом із комплексним застосуванням мікродобрив відповідно до погодних особливостей елементного складу.

«Це дає можливість уникнути зайвих витрат і підвищити кількість і якість урожаю зерна кукурудзи», — пояснила пані Яна.