Агрономія

Експерт розповів, як забезпечити вдалий старт для кукурудзи

Експерт розповів, як забезпечити вдалий старт для кукурудзи

Вирощуючи кукурудзу, слід максимально подбати про її вдалий старт, адже під час сівби закладаються основні складові врожаю, які пізніше неможливо виправити — щільність, однорідність посіву.

Як забезпечити кукурудзі вдалий старт, пише Ігор Ковальчук, керівник групи технічної підтримки напряму насіння кукурудзи компанії «Сингента» в журналі The Ukrainian Farmer.

Кукурудза любить добре вирівняне поле, без блюдець, у яких під час дощів застоюється вода і рослини тут випадають або сильно відстають у рості. Для насіння важливо підготувати м’яке (але не «порошкове»), вологе ґрунтове ложе.

Строки, густоту і глибину сівби обирають відповідно до ґрунтово-кліматичних умов і генетичних особливостей гібрида. Тобто що менше вологи, то менша густота сівби.

«Є гібриди, які мають хорошу компенсаторну здатність, тобто за достатньої кількості вологи й зменшення густоти в них утворюється другий господарсько придатний качан. Тож у вологий рік ви будете мати компенсацію зрідженого посіву, а в посушливий – убезпечите себе від неврожаю», – зазначив Ігор Ковальчук.

Глибину сівби слід обирати так, щоб насінина лягла у вологу землю, але не нижче як 8 см. Як правило, більшість гібридів мають три діапазони густоти, які розподіляються за достатнього, нестійкого і неостатнього зволоження. Тобто один і той самий гібрид рекомендують сіяти з різною густотою, залежно від вологозабезпечення ґрунту. Головне завдання – отримати дружні, вирівняні, рівномірні, ранні сходи.

Раніше було названо переваги й недоліки різних способів обробітку ґрунту для кукурудзи.