Агрономія

Фіксують незначне зростання популяції мишоподібних гризунів на полях

Фіксують незначне зростання популяції мишоподібних гризунів на полях

В Україні відмічається незначне зростання (природне для жовтня) популяції звичайної сірої та гуртової полівок (зеленоїдні форми мишоподібних гризунів), які розселяються за межі місць резервацій в нові місця, зокрема на угіддя під багаторічними травами, сходи озимих зернових та ріпаку.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Спеціалістами при проведенні детальних та маршрутних обстеженнях площ озимих культур встановлено, що на 1 га нараховується в середньому 0,5-2, максимум до 3 жилих колонії на гектарі в осередках Миколаївської області.

На низці площ під багаторічними травами, подекуди неугіддях, після просапних культур мають місце 2-3, осередково 4-5 (Івано – Франківської, Кіровоградської, Полтавської та Тернопільської обл.), максимум 6 (Волинська обл.) жилих колоній на гектарі, кількість жилих нір в них коливається від 2-7, максимально до 10 (Кіровоградська обл.).

У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження їх в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу суттєвих пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування родентицидів.

Раніше повідомлялося, які родентициди найефективніші у боротьбі з мишоподібними гризунами.