Агрономія

Правильне видове визначення гризунів дозволить вжити вдалих захисних заходів

Найпоширеніші й особливо небезпечні гризуни – полівка звичайна або сіра і миша польова. Основними кормовими рослинами для мишей є пшениця озима і багаторічні бобові трави. Правильне їх видове визначення має важливе значення, адже вдале проведення захисних заходів часто залежить від особливостей способу життя того чи іншого виду цих шкідників.

На цьому наголосив Андрій Федоренко, старший науковий співробітник лабораторії прогнозів Інститут захисту рослин НААН, пише журналу The Ukrainian Farmer.

Сірі полівки не запасають кормів, у них не відкладаються жирові запаси, і вся їх енергія спрямована насамперед на відтворення нового покоління.

Живляться полівки переважно зеленим рослинним кормом і швидко гинуть, якщо в їх раціон входить тільки зерно. Переселившись восени на посіви озимих зернових культур, полівки влаштовують нори для зимівлі, пошкоджуючи пшеницю від сходів і до повної стиглості.

Миші польові, навпаки, основну енергію отримують завдяки зерну, а в разі живлення тільки зеленим кормом – гинуть через вісім діб.

Курганчиковій миші характерна здатність восени збирати великі запаси на зиму та споруджувати над ними земляні курганчики, які зазвичай спостерігаються переважно на стерні недбало зібраних або дуже забур’янених полях.

Нагадаємо, біопрепарати проти мишей швидко втрачають ефективність у спеку.